Ranna Digital Works


Sosyal Medya Yönetimi.

Sosyal Medya Yönetimi ile Markanızı Görünürlüğünü ve Etkinliğini Artırın!

Dijital dünyada insanların birbirleri ile iletişim kurmasında, paylaşımlarda bulunmasında sosyal medya büyük rol oynamaktadır. İnsanlar zamanlarının çoğunu artık Facebook, Instagram, Twitter vb sosyal medya uygulamalarında geçirmektedir.

Sosyal Medya, büyük ya da küçük tüm firmaların, markaların müşterileri ve potansiyel müşterileri ile etkili bir şekilde iletişim kurmalarını da sağlamaktadır. Bu iletişimlerde dikkatli olunması gerekilen konular ve bu doğrultada geliştirilmesi zorunlu olan stratejiler bulunmaktadır.

Doğru stratijilere, yaratıcı ve güncel içeriklere sahip, etkin bir sosyal medya yönetimi ile markanızın bilinirliğini artırabilirsiniz. İletişimde ve etkileşimde bulunduğunuz kitleyi genişletip, takipçileriniz sayısını artırabilirsiniz. Burada önemli olan diğer bir konuda takipçiler ile olan bu iletişimin tutarlı ve sürekli olmasıdır. Takipçi sayısı artıkca firmaya ya da markaya olan güvende artacaktır.

Ranna, firmanızın ve markanızın hedef kitlesine uygun olacak sosyal medya yönetimi stratejileri ve yaratıcı kampanya fikirleri geliştirerek sosyal medya yönetimi hizmeti vermektedir.


Sosyal Medya Stratejisi

Yönettiğimiz Sosyal Mecralar

Instagram, Twitter, Facebook, Linkedin, Pinterest, Foursquare gibi sosyal mecralar için yönetimi hizmeti veriyoruz. Sektörel araştırmalar, rekabet analizleri yaparak firmanıza ve markanıza uygun olacak sosyal mecraları belirliyoruz.

Firmamız, profesyonel sosyal medya yönetim araçlarını kullanarak, tek bir yönetim ekranı üzerinden birden fazla sosyal medya platformunda paylaşım yapıp, anlık analizler yapabiliyoruz.


Sosyal Medya Eforlarınızın Faydasını Ölçümleme

Sosyal medya çalışmalarınız sürekli olmalıdır. Bu sayede sosyal medyada etkileşimde olduğunuz kitle sürekli büyürken, markanıza olan ilgi, sitenize gelen trafikde artacaktır.

Google Analytics gibi araçlar ile sosyal medya yönetiminin faydası, ölçümlenebilmektedir. Ayrıca, Facebook reklamlarının geri dönüşleri doğruda Facebook Business sayfalarında analiz edilip, ölçümlenmektedir. Firmamız yapılan ölçümlemeler sonrası müşterileri ile aylık düzenli raporlar paylaşmakta ve bu raporları analiz ederekte gelecek ayın planlamalarını yapmaktadır.

Sosyal Medya Eforlarınızın Faydasını Ölçümleme

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetlerimiz

Firmanıza Özel Strateji Geliştirme
Firmanıza Özel Strateji Geliştirme

Öncelikle, firmanızın ulaşmak istediği hedef kitleyi belirleyip, tanımlıyoruz. Sosyal ağlarda, kısa ve uzun vadede planlarınızı göz önünde bulundurarak, rakipleri ve benzer firmaları belirleyip analiz ediyoruz. Sonuçları ve müşterimizin beklentilerini birlikte değerlendirerek, uygun sosyal ağları, bu ağlarda nasıl bir dille konuşacağımızı, nasıl bir içerik stratejisi benimseyeceğimizi planlıyoruz. Böylece tam bir değerlendirme yaparak sosyal medya iletişimin deki ses tonumuzu belirliyoruz.

Sosyal Medya İçerik Planlama
Sosyal Medya İçerik Planlama

Firmanız için belirlenen strateji doğrultusuna aylık olacak şekilde içerik planlamasını yapıyoruz. Gelecek ay paylaşılması planlanan tüm içerikleri, onayınız sonrası paylaşıma hazır hale getiriyoruz. Özel günler, ülkemizi ve dünyayı ilgilendiren o ay içinde olaylar ile ilgili firmanıza uygun, özel içeriker geliştiriyoruz. Yapılan planlamalar haricinde anlık oluşacak durumlar ile ilgili yaratıcı içerik çalışmaları yapıyoruz. Bu yolla sosyal medyada gündem olan konular ile ilgili içerikler üretip güncel olmayı da sağlıyoruz.

Hesapların Takibi ve Yönetim
Hesapların Takibi ve Yönetimi

Firmanızın veya markanızın bulunduğu tüm sosyal ağlardan gelen mesajlara ve yorumlara hızlı geri dönüşler yaparak, bu ağlarda bulunan kitleniz memnuniyetinin artmasına yardımcı oluyoruz. Markanız veya firmanız hakkında sosyal medyada takipciniz olmayan konuşanlara mention takibi yaparak ulaşıp, gerekli iletişimleri kuruyoruz. Sosyal medyada oluşabilecek kriz durumlar için kriz planları hazırlayıp, krizlere anında müdahale ederek, krizleri yönetmeye ve kontrol altına almaya çalışıyoruz.

Yaratıcı İçerik ve Tasarımlar Üretme
Yaratıcı İçerik ve Tasarımlar Üretme

Sosyal medyada paylaşma değeri olan, marka kimliğine uygun yaratıcı içerikler ve etkileyici, akıldan kalan görseller tasarlıyoruz. Markayı görünür kılmak için etki yaratacak mesajlar ve orjinal içerikler üretiyoruz. Hazırlanan görseller ve içerikler yeterince etkili olmadığı sürece sosyal medyada markanın var olmasınında bir anlamı kalmayacaktır. Ayrıca, dönemsel kampanyalar, ödüllü yarışma kurguları oluşturup, firmanızın ya da markanızın duyulmasını sağlayacak etkilişimi yüksek içerikler geliştiriyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarının Raporlarlanması
Sosyal Medya Hesaplarının Raporlarlanması

Firmanızın veya markanızın bulunduğu sosyal ağlardaki takipçi, etkileşim, içerik raporlamasını sizler aylık olarak sunuyoruz. Sosyal medya yapılan iletişimleri sürekli değerlendirip, raporlayıp, atılması gerekli adımları planlıyoruz. Gerekli güncellemeri yapıp iletişime devam ediyoruz. Yapılan tüm çalışmalar ile ilgili sizleri bilgilendirip, gelişim raporlarını paylaşıyoruz. Daha iyisini yapabilmek, daha iyi sonuçlar alabilmek için gerekli çalışmaların neler olabileceği konusunda kafa patlatıyoruz.

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?