Ranna Digital Works


Sanal Gerçeklik Uygulamaları.

Sanal Gerçeklik Çözümleri İle Heyecan Veren Deneyimler Yaşatıyoruz!

Sanal Gerçeklik, “Virtual Reality” oyun ve uygulamalarını, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirerek, ürün ve hizmetlerini pazarlamada kullanılan teknolojiler olarak sunmaktayız. Çeşitli sanal gerçeklik eğitim simülasyonları da müşterilerimiz için geliştirmekteyiz. Virtual Realiy ile yaratılan tüm ortam, bilgisayar aracılığı ile yaratılmıştır. Burada asıl amaç bulunduğunuz gerçek ortamı unutup, kendinizi kafanıza taktığınız gözlük yardımı farklı dünyalarda ve yerlerde görebilmektir.


Sanal Gerçeklik Kullanım Alanları

VR, simülasyonları, gerçek tecrübeye çok yakın bir deneyim yaşatabilir olmasında dolayı pek çok askeri savaş ve eğitim simülasyonun da kullanmaktadır. Pilotlar için uçuş öncesi sanal geçeklik ile eğitim verilmesinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

VR teknolojinin yaygınlaşması üretim yapan firmalarda işe yeni başlayan çalışanlarına cihazların, makinelerin kullanımı ile ilgili eğitimler verebilmektedir. Özellikle tehlikenin yüksek olduğu Gaz, Elektirik, Petrol ve Enerji üretimin olduğu sektörlerde sanal gerçeklik eğitimleri etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Hatta sanal gerçeklik VR uygulamaları ile tecrübe sahibi olmayan yeni bir doktorun yada bir üniversite öğrencisinin, hastaları VR ortamında ameliyat ederek kendini geliştirebilmekte, deneyin kazanabilmektedir. Okullarda sanal gerçeklik anatomi, uzay eğitimi gibi konularda başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu yöntemle daha akıldı kalıcı dersler işlenebilmektedir.

360 video, VR uygulamaları ile yapacağınız tatiller öncesi gideceğiniz otelleri, lokasyonları gitmeden 360 derece deneyimleyebilir, kararlarınızı bu doğrultuda verebilir ve seyahat programınızı oluşturabilirsiniz. 3D çekimler ile yapılan video prodüksiyonlarla Oteller, Avm'ler, Emlak İnşaat Projeleri, Hastaneler, Müze Sanat Galerileri gezilebilmektedir.

Sanal Gerçeklik Kullanım Alanları

Sanal Gerçeklik Oyunları

Sanal Gerçeklik Oyunları

VR oyunlarda ise kullanıcının, eğilme, yürüme, ateş etme vb gibi gerçekte yaptığı hareketleri oyunu içine birebir taşınmasında dolayı, oyundan alınan heyecan ve zevk artmaktadır. VR ile daha önce deneyimlemediğiniz bir dünyanı ve oyunun içinde kendinizi bulabilirsiniz.

HTC Vive, Samsung Gear Vr, Oculus Rift, Google Cardboard gibi ürünler VR uygulama ve oyunlarında kullanılabilmektedir. Ayrıca Leap Motion teknolojisinden faydalanıp, sanal ortamda elleriniz yardımı ile objelerin hareket ettirilebildiği, uygulamalar ve farklı projeler yaratılabilmektedir.

Mikro oyunlar ise son günlerde oldukça yaygınlaşmıştır. Bu mini oyunların genelde oyuncular arasındaki rekabeti arttırmaya yöneliktirler. Bu oyunlar, oyuncuları oyuna daha fazla bağlama potansiyeline sahiptirler.

Firmamız markanıza, kurumunuza özel fikir, projeler, eğitimlerleri VR teknolojisi ile geliştirebilmektedir. Sanal gerçeklik oyun ve uygulama fikirlerinizi için sizlere destek olmak isteriz.


Bazı Projelerimiz.

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?