Ranna Digital Works


Dijital Pazarlama Hizmeti.

Dijital Pazarlama Hizmeti Alarak Markanızı İçin En Doğru Yatırımı Yapın!

Dijital Pazarlama Hizmeti Alarak Markanızı İçin En Doğru Yatırımı Yapın

Dijital Pazarlama ajansları arasında seçim yaparken, markanız için en doğru dijital stratejiyi geliştirecek, en az harcama yaparak, en çok verimi sağlamaya hedefleyecek ajansı seçiniz.

Firmamız, çalıştığı markalar ve kazandığı deneyimler ile sizlere en doğru dijital pazarlama hizmeti çözümlerini sunmayı hedeflemektedir. Markanızın ihtiyaçlarını, hedef kitlesini, satış hedeflerini doğru analiz ederek, en etkili olacak yol haritasını çıkarıyoruz.{" "}

Dijital Pazarlama stratejinin belirlenmesi ve hedeflerin çıkarılması sonrası, yapılan iletişimleri, kampanyları ölçümlüyor ve raporluyoruz. Raporlar ile sürekli gerekli düzenlemeleri yapıp, yarattığımız faydayı gözler önüne seriyoruz.


Ölçümleme, Ölçümleme ve Yine Ölçümleme!

Ölçümleme, dijital pazarlama ve geleneksel pazarlama arasındaki en önemli özelliktir. Geleneksel pazarlama sınırlı bir şekilde ölçümlenirken, dijital pazarlamada tam olarak ölçümlemek, pek çok detaya sahip olmak ve dolayısıyla doğru adımları mümkündür.

Dijital Pazarlama faaliyetleri için kullanılan farklı reklamlardan ya da farklı mecralardan hangilerinin daha etkili olduğunu, geri dönüşümlerine bakarak ölçebilirsiniz. Harcanan bütçenin geri dönüşünü kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. CPC (cost per click) tıklama başı maliyet, CPA (cost per action) edinme başı maliyet gibi parametrelere göre optimizasyonlar gerçekleştirerek, harcamalarınızı yönlendirebilirsiniz.{" "}

Dijital dünyada kullanıcılarınız, satın alma davranışlarını detaylı bir şekilde gözlemleme ve onları anlamlandırma şansına sahipsinizdir. Kullanıcınız ya da müşteriniz ile ilk temas nerede oldu? Hangi dijital kanaldan geldi? Sonrasında tekrar sizi nasıl ziyaret etti? Bu ziyaret nasıl satın almaya döndü? Vb pek çok detaya dijital pazarlama eforlarınızı ölçümleyerek ulaşabilirsiniz.


Dijital Pazarlama Hizmetlerimiz

Arama Motoru Pazarlama, (Searh Engine Marketing) – Google Ads
Arama Motoru Pazarlama, (Searh Engine Marketing) – Google Ads

Google Ad (Adwords) danışmanlığı, arama motoru reklamcılığı danışmanlık servisidir. Hedef müşterinize ve amaçlarınıza ulaşabilmeniz için, Google Ads (Text, Image, Rich, Video), anahtar kelime stratejilerinizi belirleriz. Burada temel amaç bütçelerin düşürülmesini sağlarken diğer yandan ziyaretçi sayısının ve satışların artmasını sağlamaktır. Reklamlarınız geliştirilmesi, tıklama temelli çalışmaların yapılması, performansların ve bütçelerin optimize edilmesi ile ilgili gerekli google hesap yönetimi hizmetini vermekteyiz.

Sosyal Medya Reklamcılığı
Sosyal Medya Reklamcılığı, (Social Media Marketing)

Dijital pazarlamada markanız için doğru hedef kitlenin belirlenip, bu hedef kitleye uygun sosyal medya tercihlerinin yapılması, reklam bütçelerinin belirlenmesi için gerekli danışmanlık ve yönetim hizmetini vermekteyiz. Farklı hedef kitleler için ise çeşitli kampanyalar oluşturup farklı mesaj ve görseller ile optimize edilmiş reklamlar yayınlanabilmektedir. Markanın, Facebook, Instagram ve Twitter daki sosyal medya stratesine uygun olacak reklam kampanyası fikrinin geliştirilmesi, yürütülmesi ve alınan sonuçların raporlanması ile ilgili dijital pazarlama hizmeti vermekteyiz.

Influencer Marketing
Influencer Marketing

Influencer’lar, Instagram, Youtube, Facebook, Twetter, vb sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesi olan, bilirkişi, otorite olarak kabul edilebilen, kitlesinin satın alma davranışlarını da doğrudan etkileyebilen kişilerdir. Bu kişilerin tavsiyelerine güvenilir ve paylaşımlarına inanılır. Influencer’lar ile ürünlerinizi veya markanızı, hitap ettikleri kitlelere duyurma şansını yakalayabilsiniz. Doğru influencer seçimi, yapılacak paylaşım fikrinin, içeriğinin bulunması ve pazarlama aktivitesini yürütülmesi ile ilgili gerekli Dijtal Pazarlama Ajansı hizmetlerini müşterilerimize vermekteyiz.

Arama Motoru Optimizasyonu, (Search Engine Optimization) – SEO
Arama Motoru Optimizasyonu, (Search Engine Optimization) – SEO

Arama Motoru Optimizasyonu, web sitelerinin doğal aramalarda, ilgili kelimelerde üst sıralarda çıkmasını ve o noktada kalmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalardır. Bu çalışmalar sitenin ziyaretçi sayısını, dolayısıyla değerini de artırmaktadır. Öncelikle, anahtar kelime çalışmaları yapılarak, sitenizin için geri dönüşümü yüksek olan kelimeler belirlenir. Site İçi SEO (site açılış hızı, yazılım, içerik düzenlemeleri ve google index’lemeleri), Site Dışı SEO (referans link desteği) ve kelime belirleme çalışmaların yapılması ile ilgili dijital Pazarlama hizmetleri sunmaktayız.

Mobil Uygulama Reklamları
Mobil Uygulama Reklamları

Mobil cihazlarda geçirilen sürenin her geçen gün artması, mobil uygulama için reklam faaliyetlerinin artmasınıda sebep olmuştur. Mobilde, lokasyon, cihaz, cinsiyet, ilgi alanlarına göre seçimler yapılarak, gösterim bazlı (CPM) ya da tıklama bazlı (CPC) reklamlar yapılabilmektedir. Hatta uygulama indirme, uygulama açtırma gibi kampanyalarda sunulmaktadır. Mobil uygulama reklamların da Google Ads Görüntülü Reklam Ağı haricinde, alternatif mobil reklam network’leri ile işbirliği yapıp, çözümlerini müşterilerimize sunmakta ve dijital pazarlama bütçelerini yönetmekteyiz.

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?