Ranna Digital Works


Akıllı Medikal Dolap.

Akıllı Medikal Dolap İle Stok Yönetimi ve Faturalandırma

Akıllı Medikal Dolap İle Stok Yönetimi ve Faturalandırma

Firmamızca geliştirilen Akıllı Medikal Dolap, projeye özel ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilmiş bir IoT ürünüdür. Hastanelerde stok eksiği, faturalandırma gibi sorunları, hataları ortadan kaldırmaya yönelik geliştirilmiştir.

Akıllı medikal dolap, işletim sistemine sahip, elektro manyetik kilitler ve sensörler ile donatılmış bir ana dolap ve ona doğrudan bağlanabilen diğer yan dolaplardan oluşan bir sistemdir. Açık-Kapalı olma durumu dahil uzaktan kontrol edilebilen 4 farklı kapağa sahiptir. Kapakların zorla açılması yada açık bırakılması durumunda sesli alarm vererek ve uyarı mesajı göndererek bilgilendirme yapabilmektedir.

Medikal dolabın kapaklarında ve raflarında hangi ürünler olduğu, bu ürünlerden kaç adet olduğu kullanıcı panelinde görülebilmektedir. Ürün adedi önceden belirtilmiş sayının altına indiğinde dolap dolum talebinde bulunabilmektedir. Dolumu yapan kişi elindeki ürünleri QR kodlarını yada barkodlarını okutarak hangi kapağa, hangi rafa koyması gerektiğini görebilmektedir. Bu şekilde gereksiz ürün stoğu yapılmayacak, eksilen ürünlerde zamanında yerine konulabilecektir.

Dolabı kullanımda hemşire ihtiyaç duyduğu ürünün ne olduğunu, adedini ve hangi oda için alacağını, elindeki el terminalinden seçerek, bulunduğu konumda yer alan dolapdaki doğru kapağın açılmasını sağlar. Ürün temin edip dolabın kapağı kapatarak işlemi sonuçlandırır. Alınan ürün stokdan düşer ve doğru odaya, doğru adet olarak faturalandırılması yapılır.

Ranna, IoT ürünler ile hayatı kolaylaştıran çözümler üretmekten mutluluk duyar. Fikirleriniz ve ihtiyaçlarınız için bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?